Dla nas liczy się
Twój piękny uśmiech!

Medident
Oferta

SZCZEGÓŁOWY CENNIK

 • Wybielanie zębów nakładkowe ( nakładki+preparat)800 zl
 • Wybielanie zębów gabinetowe900 zł
 • Wybielanie martwego zęba ( 1 wizyta)100 zł
Możliwość płacenia kartą
 • https://medident-stomatologia.pl/wp-content/themes/medident/dist/img/visa1.png
 • https://medident-stomatologia.pl/wp-content/themes/medident/dist/img/visa2.png
Umów wizytę

Oferta Medident

WYBIELANIE ZĘBÓW

W dzisiejszych czasach biały uśmiech jest niezwykle ważny i modny. Dzięki niemu jesteśmy postrzegani jako osoby zadbane oraz atrakcyjne. Śnieżnobiałe zęby podnoszą pewność siebie, pozytywnie wpływając na nasz wizerunek. Właśnie dlatego wybielanie zębów to jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej, ze względu na krótki czas trwania oraz zachwycające efekty. Czyni zęby lśniącymi i jaśniejszymi, usuwając niechciane przebarwienia. Piękny uśmiech można zyskać już podczas jednej wizyty u stomatologa: szybko i bezpiecznie.

Powody przebarwień zębów

Przebarwienia zębów mogą mieć niezwykle zróżnicowane powody. Powierzchniowe ciemnienie zębów mają zwykle źródło w diecie Pacjenta, a wpływ na taki stan rzeczy mają:

 • napoje i potrawy o intensywnej barwie, jak na przykład kawa czy herbata,
 • palenie tytoniu,
 • czerwone wino, owoce i warzywa w ciemnych kolorach.

Trzeba jednak pamiętać także o tym, że to, co na powierzchni to nie wszystko. Przebarwienia mogą również pojawić się w znacznie głębszej strukturze zęba przez:

 • wywołane przez antybiotyki pokroju tetracykliny,
 • najróżniejsze urazy mechaniczne,
 • zastosowania leczenia kanałowego,
 • przyjmowanie zbyt pokaźnych ilości fluoru w czasie tworzenia zębów.

Wybielanie zębów w naszym gabinecie w Zielonej Górze polecamy Pacjentom, którzy w szybki i przede wszystkim – bezpieczny sposób pragną odmienić swój uśmiech.

Stosowane są dwie metody wybielania:

1. Nakładkowe wybielanie zębów

do stosowania w domu. Jest to najskuteczniejsza metoda wybielania. Pierwszy krok nakładkowego wybielania zębów to oczyszczenie zębów z osadów i kamienia oraz wyleczenie ewentualnych ubytków. Po tym etapie pacjent otrzymuje specjalne szyny stworzone na podstawie wcześniej wykonanych wycisków zębów, szczęki i żuchwy. Muszą one zostać idealnie dopasowane podczas wizyty u stomatologa. Następnie dentysta przekazuje pacjentowi żel wybielający o określonym stężeniu i instrukcje co do jego stosowania. Nakładki nosi się przez kilka godzin dziennie lub w nocy, przez okres od 7 do 12 dni. Decydując się na nakładkowe wybielanie zębów należy pamiętać o białej diecie, polegającej na wykluczeniu mocno barwiących pokarmów na czas zalecony przez dentystę.

2. Wybielanie gabinetowe

Stomatolog przed rozpoczęciem zabiegu zabezpiecza dziąsła, a następnie pokrywa zęby preparatem wybielającym (takim samym jak w wybielaniu nakładkowym, lecz o wyższym stężeniu). Preparat pozostaje na zębach przez około godzinę. Niestety, nie poleca się tej metody osobom o nadwrażliwych zębach.

Biała dieta

Zabieg wybielania zębów nie kończy się wraz z wykonaniem niezbędnych działań w zakresie obowiązków lekarza stomatologa, a spora odpowiedzialność za ostateczny efekt spoczywa na samym Pacjencie. Kluczowa staje się tak zwana biała dieta, która polega na tymczasowym wyeliminowaniu z przyjmowanego pokarmu produktów mających cechy barwiące. Za takowe uchodzą między innymi wspomniane wcześniej:

 • warzywa i owoce pokroju buraków, marchwi, cytrusów czy wiśni,
 • kawa i herbata,
 • czerwone wino.

Zalecany okres stosowania takiej diety to przynajmniej 7 dni, jednak najbezpieczniejszym wyborem będzie przedłużenie czasu eliminacji wspomnianych produktów do dwóch tygodni. Należy również całkowicie wstrzymać się od palenia tytoniu.

Oferujemy również wybielanie martwego zęba.

WYBIELANIE ZĘBÓW
4.3 (85%) 16 votes

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz

Umów wizytę

X
Umów wizytę !