Dla nas liczy się
Twój piękny uśmiech!

Medident
Oferta

SZCZEGÓŁOWY CENNIK

 • Wybielanie zębów nakładkowe (nakładki+preparat)1 100 zl
 • Wybielanie zębów gabinetowe przy użyciu lampy1 100 zł
 • Wybielanie martwego zęba (1 wizyta)300 zł
Możliwość płacenia kartą
 • https://medident-stomatologia.pl/wp-content/themes/medident/dist/img/visa1.png
 • https://medident-stomatologia.pl/wp-content/themes/medident/dist/img/visa2.png
Umów wizytę

Oferta Medident

WYBIELANIE ZĘBÓW

W dzisiejszych czasach biały uśmiech jest niezwykle ważny i modny. Dzięki niemu jesteśmy postrzegani jako osoby zadbane oraz atrakcyjne. Śnieżnobiałe zęby podnoszą pewność siebie, pozytywnie wpływając na nasz wizerunek. Właśnie dlatego wybielanie zębów to jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej, ze względu na krótki czas trwania oraz zachwycające efekty. Czyni zęby lśniącymi i jaśniejszymi, usuwając niechciane przebarwienia. Piękny uśmiech można zyskać już podczas jednej wizyty u stomatologa: szybko i bezpiecznie.

Powody przebarwień zębów

Przebarwienia zębów mogą mieć niezwykle zróżnicowane powody. Powierzchniowe ciemnienie zębów mają zwykle źródło w diecie Pacjenta, a wpływ na taki stan rzeczy mają:

 • napoje i potrawy o intensywnej barwie, jak na przykład kawa czy herbata,
 • palenie tytoniu,
 • czerwone wino, owoce i warzywa w ciemnych kolorach.

Trzeba jednak pamiętać także o tym, że to, co na powierzchni to nie wszystko. Przebarwienia mogą również pojawić się w znacznie głębszej strukturze zęba przez:

 • wywołane przez antybiotyki pokroju tetracykliny,
 • najróżniejsze urazy mechaniczne,
 • zastosowania leczenia kanałowego,
 • przyjmowanie zbyt pokaźnych ilości fluoru w czasie tworzenia zębów.

Wybielanie zębów w naszym gabinecie w Zielonej Górze polecamy Pacjentom, którzy w szybki i przede wszystkim – bezpieczny sposób pragną odmienić swój uśmiech.

Stosowane są dwie metody wybielania:

1. Nakładkowe wybielanie zębów

do stosowania w domu. Jest to najskuteczniejsza metoda wybielania. Pierwszy krok nakładkowego wybielania zębów to oczyszczenie zębów z osadów i kamienia oraz wyleczenie ewentualnych ubytków. Po tym etapie pacjent otrzymuje specjalne szyny stworzone na podstawie wcześniej wykonanych wycisków zębów, szczęki i żuchwy. Muszą one zostać idealnie dopasowane podczas wizyty u stomatologa. Następnie dentysta przekazuje pacjentowi żel wybielający o określonym stężeniu i instrukcje co do jego stosowania. Nakładki nosi się przez kilka godzin dziennie lub w nocy, przez okres od 7 do 12 dni. Decydując się na nakładkowe wybielanie zębów należy pamiętać o białej diecie, polegającej na wykluczeniu mocno barwiących pokarmów na czas zalecony przez dentystę.

2. Wybielanie gabinetowe przy użyciu lampy LED

Metoda zapewniająca szybkie wybielanie zębów. Przed przystąpieniem do tego zabiegu zęby muszą być wyleczone oraz oczyszczone z kamienia i osadów nazębnych. Stomatolog przed rozpoczęciem zabiegu zabezpiecza dziąsła, następnie pokrywa zęby preparatem wybielającym, a całość zostaje naświetlona specjalna lampą wybielającą. Preparat wzmocniony działaniem światła lampy pozostaje na zębach przez około 45 minut. Efekt widoczny jest od razu po zabiegu.

Istnieje możliwość połączenia tych dwóch form wybielania dla uzyskania jeszcze bielszego uśmiechu. Po przeprowadzeniu zabiegu wybielania profesjonalnego w gabinecie, Pacjent otrzymuje specjalne nakładki i żel wybielający aby kontynuować proces wybielania w domu. Pozwala to na przedłużenie i wzmocnienie efektu wybielania zębów.

Biała dieta

Zabieg wybielania zębów nie kończy się wraz z wykonaniem niezbędnych działań w zakresie obowiązków lekarza stomatologa, a spora odpowiedzialność za ostateczny efekt spoczywa na samym Pacjencie. Kluczowa staje się tak zwana biała dieta, która polega na tymczasowym wyeliminowaniu z przyjmowanego pokarmu produktów mających cechy barwiące. Za takowe uchodzą między innymi wspomniane wcześniej:

 • warzywa i owoce pokroju buraków, marchwi, cytrusów czy wiśni,
 • kawa i herbata,
 • czerwone wino.

Zalecany okres stosowania takiej diety to przynajmniej 7 dni, jednak najbezpieczniejszym wyborem będzie przedłużenie czasu eliminacji wspomnianych produktów do dwóch tygodni. Należy również całkowicie wstrzymać się od palenia tytoniu.

Oferujemy również wybielanie martwego zęba.

X
Umów wizytę !