Dla nas liczy się
Twój piękny uśmiech!

Medident
Oferta

CENY JUŻ OD 100 zł

SZCZEGÓŁOWY CENNIK

  • Skaling+ piaskowanie350 zł
  • Skaling + piaskowanie + fluoryzacja400 zł
  • Zabezpieczenie preparatem Seal & Protector:
  • 1-3 zębów150 zł
  • powyżej 3 zębów250 zł
Możliwość płacenia kartą
  • https://medident-stomatologia.pl/wp-content/themes/medident/dist/img/visa1.png
  • https://medident-stomatologia.pl/wp-content/themes/medident/dist/img/visa2.png
Umów wizytę

Oferta Medident

PROFILAKTYKA

Zabiegi z zakresu profilaktyki stomatologicznej mają za zadanie walczyć z próchnicą i gromadzeniem się płytki nazębnej. Często pozwalają uniknąć długiego i skomplikowanego leczenia u stomatologa. Regularne wizyty u dentysty oraz profesjonalne zabiegi higienizacyjne w gabinecie są niezbędne dla zachowania zdrowych, mocnych zębów i zapobiegają paradontozie.

Do zabiegów profilaktycznych zalicza się czyszczenie zębów czyli scaling, piaskowanie, polerowanie, fluoryzację a także instruktaż higieny jamy ustnej.

Czyszczenie zębów (scaling)
Oczyszcza zęby z kamienia nazębnego oraz poddziąsłowego za pomocą ultradźwięków. Nieusuwany kamień uszkadza dziąsła oraz wywołuje stan zapalny kości. Scaling pomaga uniknąć wielu chorób, ma także działanie lecznicze.

Piaskowanie usuwa przebarwienia, osad i drobiny kamienia nazębnego nabyte przez spożywanie kawy, herbaty, ciemnych napojów czy palenie tytoniu. Przeprowadza się je za pomocą specjalnej piaskarki i proszku. Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny.

Polerowanie zębów wykonuje się za pomocą past oraz szczotek i gumek w różnych rozmiarach. Usuwa ono osady i naloty nazębne, jest przy tym całkowicie bezbolesne. Po zabiegu zęby pozostają idealnie gładkie, co uniemożliwia osadzanie się zanieczyszczeń i powstawaniu płytki nazębnej.

Fluoryzacja
Fluoryzacja polecana jest po zabiegach higienizacyjnych oraz w nadwrażliwości zębów. Wzmacnia szkliwo, czyniąc je odpornym na próchnicę. Polega na nałożeniu na zęby preparatu z fluorem — najczęściej stosowane są lakiery fluorkowe, które są wygodne w użyciu a sama aplikacja trwa około 2 minut. Szczególnie przydatne w profilaktyce próchnicy, stosowane są zarówno w leczeniu próchnicy początkowej i odwapnień szkliwa oraz w znoszeniu nadwrażliwości lub po zabiegu scalingu. Zabieg fluoryzacji może być wykonywany w każdym wieku, zarówno na zębach mlecznych, jak i stałych.

Instruktaż jamy ustnej
Przekazujemy naszym pacjentom szczegółowe instrukcje co do prawidłowego szczotkowania i nitkowania zębów. Codzienna, dokładna higiena opóźnia narastanie kamienia, a także osadzanie się osadów i nalotów, dzięki czemu efekty czyszczenia zębów są trwalsze. Należy pamiętać o używaniu odpowiednich past, szczoteczek, nici i płynów.

 

Niebezpieczeństwa wiążące się z kamieniem nazębnym

Kamień nazębny powstaje w wyniku odkładającej się płytki nazębnej. Wapń znajdujący się w ślinie powoduje jej utwardzenie. Gdy już do tego dojdzie jedyną możliwością, by go usunąć jest wizyta u stomatologa. W żaden sposób nie można usunąć kamienia samodzielnie. Niestety nie pomoże ani szczotkowanie, ani płukanki czy nić dentystyczna. To często bagatelizowany problem, jednak prowadzi on do problemów takich jak nieświeży oddech czy nawet paradontoza. Ponadto nieusuwany kamień ciemnieje i negatywnie wpływa na estetykę uśmiechu. Szczególnie dotyczy to osób palących oraz spożywających duże ilości kawy czy herbaty. 

Regularne wizyty u stomatologa (co pół roku) to istotna część profilaktyki, pomagająca uniknąć wielu poważnych problemów.

X
Umów wizytę !