Dla nas liczy się
Twój piękny uśmiech!

Medident
Oferta

CENY JUŻ OD 100 zł

SZCZEGÓŁOWY CENNIK

 • Dewitalizacja w znieczuleniu100 zł
 • Leczenie kanałowe (znieczulenie i RTG gratis) :
 • -ząb 1-kanałowy300 zł
 • -ząb 2-kanałowy400 zł
 • -ząb 3-kanałowy500 zł
 • -ząb 4 i więcej kanałowy600 zł
 • Ponowne leczenie kanałowecena podstawowa + 100 zł
 • Usunięcie zacementowanego wkładu150 zł
Możliwość płacenia kartą
 • https://medident-stomatologia.pl/wp-content/themes/medident/dist/img/visa1.png
 • https://medident-stomatologia.pl/wp-content/themes/medident/dist/img/visa2.png
Umów wizytę

Oferta Medident

LECZENIE KANAŁOWE (ENDODONCJA)

Leczenie endodontyczne (kanałowe) stosuje się, gdy zwykłe wypełnienie ubytków nie wystarcza, a uszkodzenie miazgi wewnątrz zęba stało się nieodwracalne. Przyczyny to m.in. zaawansowana próchnica, uszkodzenia mechaniczne zęba, liczne zabiegi wykonywane na zębie. Obejmuje ono diagnostykę i leczenie zmian w miazdze zębowej i tkankach okołopowierzchniowych. Prawidłowo przeprowadzone leczenie endodontyczne pozwala na zachowanie zęba w jamie ustnej przez wiele lat. 

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe pod mikroskopem to jedno z najbardziej nowoczesnych rozwiązań w zakresie endodoncji. Tym, co cechuje ten zabieg, jest wykorzystanie narzędzia jakim jest właśnie mikroskop. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie nieznanej wcześniej precyzji, dokładności oraz zauważenie tego, co dla ludzkiego oka niezauważalne. 

Tak prowadzone leczenie kanałowe jest niezwykle wygodne dla Pacjenta, znajdującego się w pozycji leżącej. Mikroskop, z jakiego korzysta się w naszym gabinecie, jest umieszczony nad jego głową i dzięki temu stomatolog może bezproblemowo zajrzeć do wnętrza uzębienia. Lekarz otrzymuje szansę na możliwie najlepsze wykonanie swoich obowiązków, wraz ze zredukowaniem możliwości wystąpienia jakichkolwiek komplikacji.

Stomatolog, który korzysta z mikroskopu, otrzymuje możliwość bezbłędnego wykonywania najróżniejszych czynności z tak trudnej dziedziny stomatologii, jaka jest endodoncja na polu tak małym, jak… jeden milimetr kwadratowy. Kwestie, takie jak lokalizacja koniecznych do leczenia kanałów, dokładne usunięcie starszego wypełnienia zęba, czy możliwie najszczelniejsze uzupełnienie go staję się znacznie prostsze.

Leczenie kanałowe, także te z wykorzystaniem mikroskopu są świetnym, ale też niezwykle szybkim rozwiązaniem dla leczenia zęba, który z pozoru wydaje się nie do uratowania. To świetna alternatywa dla rozwiązania ostatecznego, jaką jest ekstrakcja zainfekowanego zęba.

Przebieg leczenia kanałowego

Leczenie kanałowe przy pomocy mikroskopu, oprócz faktu wykorzystania tego narzędzia, zasadniczo nie różni się od klasycznego zabiegu. To leczenie kanałowe można podzielić na pewne etapy, w skład których wchodzą:

 • dokładne oczyszczenie komory zęba, usunięcie zmienionej chorobowo tkanki i kanałów za pomocą cienkich i elastycznych pilników.
 • opracowanie kanałów; stomatolog płucze i oczyszcza kanały, by dokładnie je zdezynfekować, a następnie je osusza.
 • szczelne wypełnienie oczyszczonych i suchych kanałów na całej długości.
 • odbudowa zęba, która jest bezwględnie konieczna, gdyż ząb po leczeniu kanałowym staje się kruchy, odwodniony i podatny na uszkodzenia; zredukowanie tego ryzyka jest kluczowe, gdyż jego zignorowanie może doprowadzić do konieczności wykonywania reendodoncji (powtórnego leczenia kanałowego)

Zalecenia pozabiegowe

Zabieg endodontyczny wymaga po jego zakończeniu konkretnych działań ze strony Pacjenta. Dzięki temu obie strony otrzymują pewność, że zabieg zostanie zakończony pomyślnie. Pacjent, na którym wykonano leczenie kanałowe (endodontyczne), powinien:

 • przez około godzinę unikać jedzenia i picia, z powodu wykorzystania chemoutwardzalnych wypełnień zębów,
 • w przypadku wykorzystania znieczulenia miejscowego, dla własnego bezpieczeństwa unikać spożywania pokarmów, jako że niezwykle proste staje się uszkodzenie błony śluzowej wewnątrz jamy ustnej,
 • pamiętać o tym, że przez okres nawet kilku dni po wykonaniu zabiegu, możliwe jest odczuwanie efektów pracy stomatologa. W przypadku przedłużającego się okresu dyskomfortu, niezbędna może okazać się kontrola, a w ekstremalnych sytuacjach – terapia antybiotykowa.
 • w przypadku braku wystąpienia takich dolegliwości, od momentu zakończenia leczenia do kontrolnego badania efektów leczenia kanałowego powinno upłynąć maksymalnie 6 miesięcy.

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz

  Umów wizytę

  X
  Umów wizytę !