Dla nas liczy się
Twój piękny uśmiech!

Medident
Oferta

CENY JUŻ OD 2000 zł

SZCZEGÓŁOWY CENNIK

 • Konsultacja implantologiczna100 zl
 • Zabieg wszczepienia implantu2500 zł
 • Śruba gojąca400 zł
 • Odbudowa korony na implancie (metal - porcelana)2000 zł
 • Odbudowa korony na implancie ( cyrkon - porcelana)2500 zł
Możliwość płacenia kartą
 • https://medident-stomatologia.pl/wp-content/themes/medident/dist/img/visa1.png
 • https://medident-stomatologia.pl/wp-content/themes/medident/dist/img/visa2.png
Umów wizytę

Oferta Medident

IMPLANTY

Implant to śruba umieszczona w kości, zastępująca naturalny korzeń zęba. Na niej mocuje się widoczną koronę lub most protetyczny, odpowiedzialne za estetykę uśmiechu. Implanty to obecnie bezsprzecznie najdoskonalszy sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu Pacjenta. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i brak reakcji alergicznych, są wykonane z obojętnych dla ludzkiego organizmu materiałów, takich jak tytan lub tlenek cyrkonu. To właśnie czyni je w pełni bezpiecznymi dla zdrowia każdego pacjenta. Co więcej, są one wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, dlatego mogą służyć przez wiele lat. Piłowanie zębów sąsiadujących nie jest konieczne przed wszczepieniem implantu.

Implanty – kilka słów o ich zaletach:

Implanty to fenomenalny sposób na odbudowę uśmiechu, gdyż to właśnie jego kompletność i nienaganny wygląd są najważniejsze dla każdego z naszych Pacjentów. Dziś na szczęście technika i innowacyjność z zakresu efektywnego wykorzystywania implantu w leczeniu ubytków w uzębieniu stoi na niezwykle wysokim poziomie. Zalety wykorzystania leczenia implantologicznego to między innymi:

 • Zachowanie niezmiennej estetyki twarzy, gdyż implanty niemalże nie różnią się od innych elementów uzębienia,
 • Brak potrzeby szlifowania sąsiednich zębów dla potrzeb odpowiedniego wykorzystania implantu, nie tak jak w przypadku koron czy mostów
 • Zabieg jest całkowicie bezbolesny, zwłaszcza dzięki korzystaniu ze znieczulenia miejscowego; dzięki temu Pacjent nie czuje żadnego bólu, 
 • Minimalizacja ryzyka wystąpienia resorpcji (zaniku kości); po usunięciu/wypadnięciu zęba może dojść do nieodwracalnych zmian w strukturze szczęki, a zabieg jest możliwy do zrealizowania od razu po utracie zęba.
 • Zachowanie wszystkich niezbędnych funkcji praktycznych prawdziwego zęba; dzięki wykorzystaniu implantu bez problemu można nie tylko uśmiechać się, lecz także przeżuwać pokarm, jak i mówić bez uczucia dyskomfortu,
 • Wykorzystanie implantu pozwala na całkowite zapomnienie o konieczności wykonania ewentualnych poprawek, gdyż raz wszczepiony implant służy przez wiele lat,
 • W dłuższej perspektywie czasowej implant stomatologiczny staje się znacznie lepszą i efektywniejszą inwestycją, a oszczędności powstają głównie z wytrzymałości i niezawodności implantu,
 • Co najważniejsze, gwarantujemy, że nasz Pacjent odzyska niezbędną pewność siebie i będzie uśmiechał się tak, jak jeszcze nigdy!

Wiem, jak ważny jest wybór odpowiedniego implantologa, dlatego zapraszam do mojego gabinetu w Zielonej Górze, gdzie pacjenci mogą zaufać sprawdzonemu i doświadczonemu specjaliście.

Przeciwwskazania do implantacji

Zastosowanie leczenia przy pomocy wszczepiania implantu jest dość powszechne, jednak trzeba pamiętać o tym, że nie jest ono zalecane w przypadku niektórych Pacjentów. Przeciwwskazania można podzielić na miejscowe oraz ogólne.

Do tych pierwszych należą:

 • niezaleczone urazy w jamie ustnej,
 • zapalenie błony śluzowej,
 • wady natury stomatologicznej.

Przeciwwskazania do wykorzystania implantu to:

 • zbyt młody wiek Pacjenta (należy pamiętać o tym, że do około 16 roku życia trwa proces rozwoju kości),
 • ciąża,
 • choroby takie jak cukrzyca czy zaburzenia układu krzepnięcia,
 • parodontoza w dowolnym stopniu rozwoju,
 • nowotwory,
 • AIDS,
 • alkoholizm lub narkomania.

Należy jednak pamiętać o tym,  że przypadek każdego Pacjenta jest całkowicie inny i wymaga indywidualnego traktowania. Ostateczną decyzję (zarówno pozytywną, jak i negatywną) w sprawie wszczepienia implantu podejmuje prowadzący implantolog.

Przebieg leczenia implantologicznego

Każdy z zabiegów wszczepiania implantu, można podzielić na cztery wizyty, gdyż zwykle to właśnie tyle zajmuje jego całkowite zakończenie. Pierwsza wizyta to konsultacja implantologiczna. Pozwala ona na sprawdzenie aktualnego stanu uzębienia i zaplanowania zabiegu wszczepienia implantu. Taki wywiad z Pacjentem, wraz z badaniami jamy ustnej, wykonaniem zdjęcia pantomograficznego oraz tomografii komputerowej przez stomatologa jest świetnym początkiem. Diagnostyka i stworzenie pewnego określonego planu leczenia jest bardzo ważne dla poznania stanu zdrowia Pacjenta. Jest to znaczące dla powodzenia i bezpieczeństwa zabiegu.

Na następnej wizycie dochodzi do samego wszczepienia implantu. Nie trzeba obawiać się bólu lub innych nieprzyjemnych odczuć, gdyż to zabieg chirurgiczny wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu, jedyne co może poczuć Pacjent do delikatny ucisk. Sam zabieg polega na nacięciu dziąsła i wprowadzenie pojedynczego implantu do kości. Po pomyślnym zakończeniu tej czynności implantolog zszywa dziąsło i od tego momentu rozpoczyna się proces tzw. osteointegracji, czyli zrośnięcia się implantu z kością.  Po zabiegu Pacjent otrzymuje szczegółowe instrukcje co do dalszego postępowania oraz termin zdjęcia szwów.

Proces wspomnianego wgojenia, czyli osteointegracji trwa od 3 do nawet 6 miesięcy. W jego czasie niezbędna jest opieka lekarza, który będzie kontrolować aktualny stan miejsca wcześniejszej operacji. Po tym czasie implantolog podejmuje decyzję czy na wszczepiony implant można założyć koronę lub most.

Odbudowa protetyczna to kolejny z etapów odbudowy przy pomocy implantu. Po zakończeniu etapu gojenia, lekarz dokonuje jego odsłonięcia, które jest wstępem do aplikowania korony protetycznej. Następnie zakłada się śrubę gojącą na aktualnie wszczepiony implant. Dzięki temu możliwe jest przywrócenie balansu błony śluzowej w okolicy pola zabiegowego.

Po odsłonięciu implantu dochodzi do pobrania wycisku do korony protetycznej przez implantologa. Następnie wspomniane formy wysyłane są do laboratorium, w którym technik tworzy całkowicie unikalną koronę (bądź korony), dostosowane do zgryzu Pacjenta. Dzięki temu, jej obecność będzie niezauważalna podczas codziennego użytkowania.

Po przygotowaniu do ostatniej fazy leczenia implantolog zakłada wpierw łącznik, do którego mocuje się przygotowaną dla Pacjenta koronę. Materiał wykorzystany w jej tworzeniu może się być różny, a czynnikami decydującym są potrzeby Pacjenta i zalecenia lekarza. Efektem całego zabiegu jest świetnie prezentujący się implant lub implanty, świetnie uzupełniające resztę uzębienia.

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz

  Umów wizytę

  X
  Umów wizytę !